Strona główna  Pomoc  Linki  Kontakt
0 516 393 607 11964690
doggie.pl info@doggie.pl
  Twój koszyk jest pusty
O nasJak kupowaćAktualnościWspółpracaPSI FRYZJERJak mierzyć Logowanie i rejestracja
Menu
Szukaj
Marki
Ostatnio dodane

1. Stylowa torebka dla pieska PuppyAngel P.A.W. Pet Carrier BK

2. Stylowa torebka dla pieska PuppyAngel P.A.W. Pet Carrier IV

3. Stylowa torebka dla pieska PuppyAngel P.A.W. Pet Carrier GR

4. Stylowa torebka dla pieska PuppyAngel P.A.W. Pet Carrier PK

5. Luksusowa torebka dla pieska Puppy Angel Luxury Pet Carrier BG

6. Luksusowa torebka dla pieska Puppy Angel Luxury Pet Carrier NV

7. Luksusowa torebka dla pieska Puppy Angel Luxury Pet Carrier GR

8. Luksusowa torebka dla pieska Puppy Angel Luxury Pet Carrier BK

9. Lux budka dla psa Puppy Angel Luxury Quiltted House BG

10. Lux budka dla psa Puppy Angel Luxury Quiltted House BR

Subskrypcja

Podaj swój e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Przedziały cenowe
 do 50
 od 50 do 100
 od 100 do 200
 od 200 do 300
 od 300 do 400
 powyżej 400
Aktualności / Zimowe przykazania, Aleksandra Więcławska, 2014-01-19
Opony w samochodzie zmienione na zimowe? Wyciągnięte ciepłe buty i ubrania? Czas przygotować na zimę również czworonożnego przyjaciela – wszystko po to, aby był zdrowy i bezpieczny.

Ogrzej

Może rozbawiać cię widok ciepło opatulonej miniaturki albo dużego wyżła weimarskiego czy dobermana w zimowym płaszczyku. Nie ma w tym jednak nic zabawnego – wygodne, ciepłe okrycie jest niezbędne w wypadku tych ras, które nie mają podszerstka, a także tych, którym… po prostu jest zimno. Obserwuj swego zwierzaka, gdy jest na zewnątrz, jak się zachowuje – szczególnie jeśli chodzi o psy, które cały czas przebywają na dworze. Im także ubranko może się przydać.
 

Wysusz

Znasz to uczucie, gdy po burzy wracasz cały mokry do domu? Nie marzysz wtedy o niczym innym, jak o zmianie ubrania na suche. Pies jest w gorszej sytuacji – gdy zmoknie, nie może zdjąć z siebie wilgotnej sierści, jest mu więc zimno tak długo, aż sierść całkowicie nie wyschnie. Po powrocie do domu, gdy śnieg na psiej sierści się stopi, a jeśli padał deszcz to od razu wytrzyj pupila do sucha.
 

Oświetl

W jesienne i zimowe dni szybko robi się ciemno. Twój zwierzak – szczególnie, jeśli jest czarny lub brązowy – staje się słabo widoczny dla innych ludzi i pojazdów. Zadbaj o jego bezpieczeństwo, zakładając mu odblaskową obrożę lub kamizelkę – to nie kosztuje wiele, a może uratować życie. Jeśli jesteś opiekunem wychodzącego na zewnątrz kota, i jego zaopatrz w odblaskowe elementy.
 

Dbaj o łapy

Łapy to część ciała psa wyjątkowo narażona na niebezpieczeństwa w zimowe dni. Mogą się one bowiem odmrozić, zostać oblepione kulkami lodu, ale szkodzi im także sól, którą drogowcy sypią chodniki i ulice. Co robić? Warto zapobiegać – czyli przekonać zwierzaka do noszenia specjalnych butów lub smarować mu przed każdym spacerem łapy ochronną maścią, ale też leczyć – czyli po powrocie do domu płukać łapy w ciepłej wodzie i wycierać je do sucha. 

Aleksandra Więcławska